czwartek, 13 października 2016

Tajemnicze Domostwo - Unboxing

Tajemnicze pudełko...? Tajemnicza zawartość...? Tajemnicze zabójstwo...? Tak, przed Wami "Tajemnicze Domostwo" od wydawnictwa Portal!


We wspomnianym pudełku znajduje się niezbyt obszerna instrukcja, która wprowadza gracza w klimat gry... 


Jest przejrzysta, klarowna, krótka i wcale nie taka tajemnicza jakby mogło się zdawać ;)Poza instrukcją, mamy "zestawy detektywów". Plansze śledczych są utrzymane w klimacie produkcji - każda postać ma swój kolor, a grafiki agentów są utrzymane w nieco mglistej atmosferze gry.


Każdy gracz otrzymuje swój własny zestaw - planszę detektywa na której zaznaczamy żetonem tarczy w którym etapie rozwikłania zagadki jesteśmy. Naszym zadaniem jest wskazać przypisane wcześniej karty odpowiadające na trzy pytania: Czym? Gdzie? Kto? Dodatkowo agenci dostają po dwa znaczniki w odpowiadających kolorach.


Jako że na rozwiązanie zagadki mamy 7 dni w pudełku znajdujemy również tor czasu wraz z drewnianym znacznikiem.


Zawartością już nie tak całkiem "tajemniczego" pudełka są przede wszystkim karty.

Talia Ducha składa się z trzech setów - pierwszy z nich to zabójcy, drugi potencjalne miejsca zbrodni i trzeci (najmniejszy) to przedmioty, których ktoś użył mordując ofiarę.

Talie śledczych wyglądają tak samo graficznie, z wyjątkiem rewersu, który jest brązowy, a nie jak w przypadku Ducha niebieski.


Poza wspomnianymi wcześniej setami mamy też spooooorą talię snów, która jest używana przez Ducha aby komunikować się ze śledczymi. Karty te są bardzo abstrakcyjne, niekiedy nie do rozczytania. Oczywiście zależy czy gramy między dobrymi znajomymi czy zupełnie obcymi osobami - poziom trudności odpowiednio wzrasta lub maleje.


A oto zawartość całego pudełka :DDetektyw Basik wraca do rozwiązywania zagadki tajemniczego morderstwa i zaprasza na kolejny unboxing już za tydzień.

       
       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz