czwartek, 22 września 2016

Seasons + dodatki UNBOXING

Mamy kolejny tydzień, więc  i  kolejny unboxing przed Wami.

Tym razem "Pory roku" lub jak kto woli "Seasons", ale uwaga - z  dodatkami! W tym jakże pięknym i obszernym pudełku mamy sporo elementów, ale  chyba najważniejszym w każdej grze jest instrukcja :)Bardzo ładna i przejrzysta. Wiele akcji zostało zobrazowanych na przykładach, więc spokojnie da się przez to przebrnąć.A w samym pudełku patrzcie jak kolorowo. Tyyyyyle zabawy <3Mamy centrum gry - okrągłą planszę z torem czasu, kołem pór roku oraz pierścieniami przemienienia.Kolejnym ważnym elementem jest tor kryształów na którym w trakcie gry zaznaczamy swoje ciężko  zdobyte punkty. Mogłaby być odrobinkę większa, ponieważ znaczniki ledwo się na niej mieszczą, ale i tak jest  śliczna i super wykonana.W pudełku znajdziemy również 4 plansze gracza. Achhh - cudowne są te grafiki <3Każda z nich ma oczywiście swoje znaczniki czarnoksiężników.Ot malutkie kolorowe sześciany.Tych kolorowych każdy ma 4, ale mamy w pudełku jeszcze 2 czarne - one służą do zaznaczenia roku oraz jego pory.Te duże ciężkie, ale jakże świetnie wykonane kości  to "kości pór roku". Po 5 z rodzaju.Wymieszane też fajnie wyglądają :DCo do znaczków na kościach - możemy z nich zdobywać żetony energii.  Powietrze, ogień, ziemię oraz wodę.No jest ich trochę (całe 64 do póki nikt żadnego nie zgubi) :)Te małe kółka to kolejne żetony - tym razem Żetony Biblioteki których używamy do oznaczania swoich kart na dany rok.I najpiękniejszy element gry. Karty Mocy! Jest ich łącznie  100.No zobaczcie sami... Osobiście jestem zakochana w grafikach. Są takie piękne, że aż brakuje mi słów...Dobra - sama się nimi pozachwycam, żeby za dużo Wam też nie pokazać - otworzycie własne pudełka a sami się przekonacie :)

Wypraska jest kolejną rzeczą, która może Wam się spodobać. Jest genialnie zaprojektowana - każdy element ma swoje miejsce i przy transporcie nie robi się z nich groch z kapustą.Prawda, że zapakowane też zachwyca oko?Dobra - jak już się nakręciliście na podstawkę, to teraz dodatki.

Pierwszym dodatkiem jest o połowę mniejsze pudełko zatytułowane "Zaczarowane królestwo".W nim też znajdziemy instrukcję.Tak jak i z podstawki ta jest bardzo przejrzysta i solidna.A w samym dodatku znajdziemy kolejnych 40 Kart Mocy oraz 10 Kart Czarów... Na zaś, jakby nam było mało w podstawce :PAutor dopiero tutaj uznał że może przydałby się jednak jakiś znacznik pierwszego gracza :D Całkiem fajnie wygląda - prawda?Mamy też nowe elementy w postaci 12 żetonów zdolności specjalnych......2 znaczniki Kruka (ni w ząb nie przypomina ten różowy stwór Kruka  ale i tak jest uroczy) ......dodatkowe 2 pola zasobów "Zaczarowanego grymuaru" - czyli rozszerzenie do planszy gracza.Mamy również 7 znaczników "zmniejszonych zasobów" - skradają one jedno miejsce w naszych pulach surowców.W pudełku mamy 16 dodatkowych żetonów żywiołów.I to TYLKO lub AŻ cała zawartość niepozornego pudełka.Drugim dodatkiem (równie dużym jak ten pierwszy) jest "Ścieżka przeznaczenia"I nie inaczej - tu też mamy  instrukcję....I też jest świetnie wykonana.Dobra a teraz zawartość.

Zgadnijcie co - kolejne karty!

Te puste to są "Karty repliki" - nie będę jednak zdradzała do czego służą ;)...Kolejnych 10 kart Czarów......i uwaga - 42 KOLEJNE "Karty mocy", bo przecież nadal mamy mało kart do spamiętania i wyboru  :DTakże ten... ot kilka dodatkowych kart do poprzednich stosików.Łaaa - i "Kość przeznaczenia" - jeszcze dużej czarnej kości nie mieliśmy :) więc voilà...Jeszcze więcej żetonów - idzie się załamać...mamy KOLEJNE 6 żetonów zdolności specjalnych - jeszcze trochę a będziemy jak złota rączka potrafili wszystko hahaha...Te czerwone znaczniki to "Znaczniki uwięzienia"... ale są i znaczniki zamknięcia.Hmm i co jeszcze? No przecież - więcej znaczników - czyli to co tygryski lubią najbardziej - ów kółeczka z kolei to  "znaczniki punktów Przeznaczenia".I całość drugiego dodatku prezentuje się całkiem całkiem :)Aaaale... ale... cały full service wygląda imponująco wręcz. Idzie się pogubić na pierwszy rzut oka, ale mrrrr ... za tak piękny zestaw mogę się nie odnajdywać <3Pstrokato, kolorowo, PIĘKNIE, czarująco, zachwycająco...itd.. mogłabym tak długo, ale po co. Sami znajdziecie odpowiednie określenia :) Możecie się nimi w komentarzach podzielić, a na razie ja uciekam z ciasteczkami rozpocząć rozgrywkę - przegrany składa grę!Autor: Barbara "Basik" PłazaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz