czwartek, 15 września 2016

Impuls - Unboxing

W ramach odświeżania i wprowadzania modyfikacji w naszej wesołej gromadce ciasteczek, do pakietu pragniemy dołączyć UNBOXING - czyli  pokazanie Wam co wspaniałego (lub przerażającego) można znaleźć w pudełku z konkretną grą.

Na pierwszy ogień wybraliśmy grę IMPULS.Samo pudełko jest świetnie wykonane, wygląda na solidne, więc nie powinno po kilkudziesięciu rozgrywkach zostać zniszczone. 

Mała gra planszowa w kosmicznym uniwersum


Instrukcja do gry Impuls 


W samym pudełku znajdziemy, małą książeczkę podpisaną jako instrukcja. Jest trochę słabo zszyta i strony po częstym używaniu mogą być osobno (szczególnie po kilkukrotnych próbach wpojenia sobie informacji z niej), zresztą aby zrozumieć rozgrywkę polecam znaleźć Poradnik Gracza” na stronie wydawnictwa.

Oprócz instrukcji do Impulsa polecamy przeczytać wydany przez wydawnictwo - Poradnik Gracza


Zestaw kart do Impulsa 


Impuls składa się ze 111 kart Akcji. Ładne i przejrzyste grafiki, nie rozpraszające uwagi od planowania strategii w kolejnych ruchach. Drobną wadą jest to, że mogłyby zostać wydane na grubszym papierze, w końcu ruchliwość kart w rozgrywce jest całkiem spora lecz wystarczy włożyć je do koszulek, a zwiększymy ich żywotność ;) 

Jako że jest to gra karciana, większość akcji opiera się właśnie na nich.

W grze mamy 10 akcji, wiec jest i 10 rodzajów kart, łącząc je z 6 rożnymi fazami dostajemy szeroki wachlarz decyzji i wyborów. Wyglądają niepozornie jeśli się je podzieli - prawda?

Rodzaje kart w grze Impuls

Całkiem sporo jak się je ułoży w jeden stos.

Stos kart w Impulsie

Ach. I równie ważna jedyna KARTA SEKTORA RDZENIA, od niej wszystko się zaczyna.

Środek planszy w grze Impuls


Plansze graczy z nacjami 


Jako, że można grać w 6 osób, jest tyle samo plansz nieznacznie różniących się od siebie. Bardzo solidnie wykonane, na grubym kartonie z przejrzystym tekstem tłumaczącym gdzie, co i w którym miejscu dokładać karty.

Plansza gracza w Impulsie

Osobna „Plansza Punktacji”, którą widzicie na górze zdjęcia,  podobnie wykonana jak karty graczy, wyjaśnia za co i kiedy otrzymujemy punkty. Trzeba je na czymś zliczać ;)

Co i za co są punkty w Impulsie - wszystko jest napisane na torze punktacji

Statki w grze karcianej Impuls 


Do każdej z 6 nacji dopasowane zostały kolorem statki, w sumie jest ich 78. Pełnią dwie funkcje, jak stoją są frachtowcami, zaś położone krążownikami.

Frachtowce i myśliwce w grze impuls

Jeszcze jeden rzut - czyż nie są urocze?

Rakiety w grze Impuls

Przy pierwszym otwarciu wszystkie statki są w jednym woreczku, mocno pomieszane :D Polecam jak najszybciej posegregować je w osobne pacyny :D 


Każda nacja ma swój odpowiednik statków w danym kolorze


Wszystkie elementy gry planszowej 


Wypraska jest średnio interesująca - ot zgięty kartonik, w którym wszystko się ładnie mieści. Nie ugniatajmy zbyt długo elementów, kartonik może tego nie przeżyć :) 

Wszystkie elementy gry Impuls prezentują się znakomicie


Całość i tak całkiem niczego sobie wygląda. Kolorowa, przykuwająca oko, aż by się chciało pomacać każdy element - prawda? Impuls to gra strategiczna, minimalizm w wykonaniu graficznym to zaplanowany zabieg. W końcu mocną stroną tego tytułu jest dalekosiężne planowanie każdego ruchu, wyprzedzanie ruchów przeciwnika, wojna o surowce, budowanie ekonomi i walki o każdy kawałek przestrzeni.  

Zajmuje niewiele miejsca ale partia w Impulsa pożera dużo czasu


Unboxing wykonany dzięki uprzejmości wydawnictwa Czacha Games.
Pamiętaj, zostawiając lajka łechtasz ego autorki tekstu i zdjęć :Dtekst oraz zdjęcia: Barbara „Basik” Płaza Brak komentarzy:

Prześlij komentarz